Second Annual Sanders Saunter Results

10K Results

Place Bib Name Time Award
1 25 Hunter Munns 01:00:38
2 13 Shelley Shackelford 01:01:02 None
3 6 Erika Gray 01:01:57 Second Place Female
4 4 Gary Henry 01:02:32
5 7 Jay Mooney 01:03:31
6 17 Amanda Zook 01:03:59 Third Place Female
7 45 Micah Rose 01:04:00
8 19 Andy Lova 01:04:25
12 Amanda Ernlund 01:04:25
10 22 Tiffany Belland 01:04:45
11 32 Gene Wee 01:04:47
12 10 Matt Mozz 01:04:57
13 35 Graham Fox 01:05:15
14 16 Justin Douglas 01:05:18
15 23 Jamie Couch 01:06:10
16 24 Scott Fergerson 01:06:28
17 38 Eric Hodge 01:07:36
18 41 Coleen Voeks 01:09:07
19 47 Jeff Hahn 01:12:42
20 28 Mark Boucher 01:12:49
21 46 Justin Henning 01:13:25
22 31 Erica Carper 01:13:45
23 26 Laurel Caes 01:14:18
24 21 Stephanie Ammann 01:14:32
25 15 David Ritter 01:14:46
26 14 Nicole Green 01:15:25
27 40 Chris Weber 01:17:10
28 43 Susan Mayberry 01:17:28
29 36 Emily Kaiser 01:19:31
30 2 Karen Collier 01:19:48
31 9 Patrick Reja 01:22:35
5 Zeni Colorado 01:22:35
33 29 Holly Davis 01:27:20
34 30 Elijah Davis 01:27:31
35 37 Kim Gordon 01:28:14
36 39 Mike Mehrwin 01:32:14
37 44 Tara Woodard 01:35:00
38 34 Keith Dowell 0:53:45
39 13 Shelley Flones 1:01:02 First Place Female
40 3 Grant Holmes 47:01 First Place Male
41 11 Keaton Davis 51:17 Second Place Male
42 18 Adam Dearing 53:24 Third Place Male
43 34 Kieth Dowel 53:45 None
44 27 Brent Wooley 54:05
45 8 Jeff Behrens 56:33
46 20 Mike Eglinski 57:37
47 33 Mark Battas 57:50
Place Bib Name Time Award
1 13 Shelley Shackelford 01:01:02 None
2 6 Erika Gray 01:01:57 Second Place Female
3 17 Amanda Zook 01:03:59 Third Place Female
4 12 Amanda Ernlund 01:04:25
5 22 Tiffany Belland 01:04:45
6 23 Jamie Couch 01:06:10
7 41 Coleen Voeks 01:09:07
8 31 Erica Carper 01:13:45
9 26 Laurel Caes 01:14:18
10 21 Stephanie Ammann 01:14:32
11 14 Nicole Green 01:15:25
12 43 Susan Mayberry 01:17:28
13 36 Emily Kaiser 01:19:31
14 2 Karen Collier 01:19:48
15 5 Zeni Colorado 01:22:35
16 29 Holly Davis 01:27:20
17 37 Kim Gordon 01:28:14
18 44 Tara Woodard 01:35:00
19 13 Shelley Flones 1:01:02 First Place Female
Place Bib Name Time Award
1 25 Hunter Munns 01:00:38
2 4 Gary Henry 01:02:32
3 7 Jay Mooney 01:03:31
4 45 Micah Rose 01:04:00
5 19 Andy Lova 01:04:25
6 32 Gene Wee 01:04:47
7 10 Matt Mozz 01:04:57
8 35 Graham Fox 01:05:15
9 16 Justin Douglas 01:05:18
10 24 Scott Fergerson 01:06:28
11 38 Eric Hodge 01:07:36
12 47 Jeff Hahn 01:12:42
13 28 Mark Boucher 01:12:49
14 46 Justin Henning 01:13:25
15 15 David Ritter 01:14:46
16 40 Chris Weber 01:17:10
17 9 Patrick Reja 01:22:35
18 30 Elijah Davis 01:27:31
19 39 Mike Mehrwin 01:32:14
20 34 Keith Dowell 0:53:45
21 3 Grant Holmes 47:01 First Place Male
22 11 Keaton Davis 51:17 Second Place Male
23 18 Adam Dearing 53:24 Third Place Male
24 34 Kieth Dowel 53:45 None
25 27 Brent Wooley 54:05
26 8 Jeff Behrens 56:33
27 20 Mike Eglinski 57:37
28 33 Mark Battas 57:50

Sponsors

Hawk aid station at 2017 Heartland 50

RRCA Coaching Certification Class, Lawrence

Skyline Shuffle 2018

SNAKE 10 Mile Trail Race 2018

Hawk Hundred 100/50/26.2 - 2012