Second Annual The Night Hawk Results

10 Miler Results

Place Bib Name Time Award
1 40 Nick Pigg 01:53:03 First Place Mens.
2 19 John Knepper 02:01:58 Second Place Mens.
3 3182 Andrew Esaondon 02:07:02 Third Place Mens.
4 15 Wayne Robinson 02:08:02
5 42 Jeff Chevalier 02:12:11
6 33 Matt Rivera 02:12:22
7 3 Nicole Green 02:12:52 First Place Womens.
8 6 Cara Combs 02:12:56 Second Place Womens.
9 34 Rebecca Sudja 02:13:00 Third Place Womens.
10 39 Sandy Beverly 02:14:32
11 38 Deborah Smith 02:16:32
12 25 Maya McAllister 02:18:13
13 26 Sarah Grundfast 02:18:14
14 29 Danny Miller 02:19:29
15 2 Colinda Thompson 02:21:56
16 36 Stacy Holtzen 02:21:58
17 35 Diane Sudlow 02:29:09
4 Penny Durr 02:29:09
19 24 Serita Miller 02:32:01
20 21 Brian Wilson 02:32:52
21 10 Angie Allen 02:32:56
22 530 Michael Waters 02:39:00
23 17 Brenda Harrington 02:47:37
24 41 Gerhart Kloiber 02:47:38
25 22 Thomas Carignan 02:48:23
26 32 Theresa Cummings 02:53:12
27 37 Jessica Beauford 02:54:37
28 20 Rebecca Wilson 02:56:42
29 16 Angela Watts 03:06:13
7 Larisa Chambers 03:06:13
31 14 Gretchen Trendel 03:13:49
32 23 Julie Vineyard 03:14:01
33 28 Ryan Davies 03:33:00
34 9 Carrie Stevens 03:37:25
35 12 Kay Brundage 03:37:26
36 13 Angela Heili 03:37:27
37 18 Corinna Ponce 04:35:24
38 31 David Simmons 04:40:06
30 Sarah Beth Houser
5 Caroline Wroczynski
1 Libby Eddings
8 Kendra Kuhlman
Place Bib Name Time Award
1 3 Nicole Green 02:12:52 First Place Womens.
2 6 Cara Combs 02:12:56 Second Place Womens.
3 34 Rebecca Sudja 02:13:00 Third Place Womens.
4 39 Sandy Beverly 02:14:32
5 38 Deborah Smith 02:16:32
6 25 Maya McAllister 02:18:13
7 26 Sarah Grundfast 02:18:14
8 2 Colinda Thompson 02:21:56
9 36 Stacy Holtzen 02:21:58
10 35 Diane Sudlow 02:29:09
4 Penny Durr 02:29:09
12 24 Serita Miller 02:32:01
13 10 Angie Allen 02:32:56
14 17 Brenda Harrington 02:47:37
15 32 Theresa Cummings 02:53:12
16 37 Jessica Beauford 02:54:37
17 20 Rebecca Wilson 02:56:42
18 7 Larisa Chambers 03:06:13
16 Angela Watts 03:06:13
20 14 Gretchen Trendel 03:13:49
21 23 Julie Vineyard 03:14:01
22 9 Carrie Stevens 03:37:25
23 12 Kay Brundage 03:37:26
24 13 Angela Heili 03:37:27
25 18 Corinna Ponce 04:35:24
30 Sarah Beth Houser
8 Kendra Kuhlman
1 Libby Eddings
5 Caroline Wroczynski
Place Bib Name Time Award
1 40 Nick Pigg 01:53:03 First Place Mens.
2 19 John Knepper 02:01:58 Second Place Mens.
3 3182 Andrew Esaondon 02:07:02 Third Place Mens.
4 15 Wayne Robinson 02:08:02
5 42 Jeff Chevalier 02:12:11
6 33 Matt Rivera 02:12:22
7 29 Danny Miller 02:19:29
8 21 Brian Wilson 02:32:52
9 530 Michael Waters 02:39:00
10 41 Gerhart Kloiber 02:47:38
11 22 Thomas Carignan 02:48:23
12 28 Ryan Davies 03:33:00
13 31 David Simmons 04:40:06

50K Results

Place Bib Name Time Award
1 528 Justin Franklin 05:42:17 First Place Mens.
2 539 Mark Nygaard 05:47:35 Second Place Mens.
3 538 Matt Krauss 06:11:08 Third Place Mens.
4 527 Michael Bergen 06:15:10
5 543 Bill Loats 06:22:50
6 3185 Nick Combs 06:39:38
7 545 Kristen Weigand 06:44:47 First Place Womens.
8 529 Aaron Baldwin 06:48:59
9 508 Michael Miley 06:50:08
10 548 Albert Mauro 06:57:56
11 521 Paul Tiedemann 07:03:51
12 511 Tesa Green 07:20:48 Second Place Womens.
13 509 Matt Boyles 07:28:05
14 547 Rj Chiles 07:36:39
15 531 Christopher Garvin 07:39:00
16 503 Michele Weaver 07:40:41 Third Place Womens.
17 535 Anthony Heykoop 07:50:53
18 544 Jonathan Mast 07:54:05
19 512 Leia Anderson 07:58:53
20 536 Ashley Shaw 08:00:13
21 546 Marie Polick 08:12:47
22 542 John Munson 08:15:40
23 520 Jay Kost 08:17:29
24 513 Mitchell Moore 08:18:00
526 Christian Beer 08:18:00
26 534 Dennis Cannell 08:34:56
27 540 Matthew Battiston 08:45:48
28 507 Ami Weidler-Hyten 09:11:52
501 Trudi Chavez 09:11:52
30 510 Rich Holmes 09:19:56
31 523 Chrissy Whitten 09:36:09
519 Chris Greer
518 Derrick Mead
502 Billy Weaver
506 Heather Cotten
541 Chris Benjamin
524 Adam Dolezal
530 Michael Waters
516 Josh Waisner
537 Carlos Rodriguez
532 Gregg Mrkvicka
504 Vincent Ma
515 Cody Cox
533 Jay Mooney
Place Bib Name Time Award
1 545 Kristen Weigand 06:44:47 First Place Womens.
2 511 Tesa Green 07:20:48 Second Place Womens.
3 503 Michele Weaver 07:40:41 Third Place Womens.
4 512 Leia Anderson 07:58:53
5 536 Ashley Shaw 08:00:13
6 546 Marie Polick 08:12:47
7 507 Ami Weidler-Hyten 09:11:52
501 Trudi Chavez 09:11:52
9 523 Chrissy Whitten 09:36:09
506 Heather Cotten
Place Bib Name Time Award
1 528 Justin Franklin 05:42:17 First Place Mens.
2 539 Mark Nygaard 05:47:35 Second Place Mens.
3 538 Matt Krauss 06:11:08 Third Place Mens.
4 527 Michael Bergen 06:15:10
5 543 Bill Loats 06:22:50
6 3185 Nick Combs 06:39:38
7 529 Aaron Baldwin 06:48:59
8 508 Michael Miley 06:50:08
9 548 Albert Mauro 06:57:56
10 521 Paul Tiedemann 07:03:51
11 509 Matt Boyles 07:28:05
12 547 Rj Chiles 07:36:39
13 531 Christopher Garvin 07:39:00
14 535 Anthony Heykoop 07:50:53
15 544 Jonathan Mast 07:54:05
16 542 John Munson 08:15:40
17 520 Jay Kost 08:17:29
18 526 Christian Beer 08:18:00
513 Mitchell Moore 08:18:00
20 534 Dennis Cannell 08:34:56
21 540 Matthew Battiston 08:45:48
22 510 Rich Holmes 09:19:56
518 Derrick Mead
532 Gregg Mrkvicka
516 Josh Waisner
530 Michael Waters
524 Adam Dolezal
502 Billy Weaver
533 Jay Mooney
519 Chris Greer
541 Chris Benjamin
537 Carlos Rodriguez
504 Vincent Ma
515 Cody Cox